0 (850) 8 850 724 skype@kelebekpanel.com
Türkçe İngilizce Almanca

SesliChat ve Hosting Dünyası Hakkında Yenilikler

Sizlere SesliChat ve Hosting dünyasında yapılan yenilikler hakkındaki bilgileri bu sayfadan sunacağız.

 

• SpeakyChat sitemi AvidoNET markası altına alındı.

• Limitsiz hosting ve reseller piyasada yaygınlaşmaya başladı. Türk Telekom’un hat kapasitelerinin yükselmesiyle, trafik fiyatlarında düşme olduğundan, Türkiye Lokasyon veri merkezlerinde de artık limitsiz trafik hizmetleri görmek mümkün hale geldi.

• SpeakyChat oda sistemi Avido altına geçtikten sonra, belli bir süre panelcilere fatura oluşturulmadı. Bu durumda en büyük pay dolandırıcılara düştü. Müşterilere günü kurtarma amacıyla, verilemeyecek fiyatlardan sohbet odası veren, çoğu çoluk çocuk yaşlarındaki *panelci* adı altında satış yapanlar, hem SesliChat piyasasını mahvetti, hem Sesli Sohbet Odası hizmeti veren Panelci’leri hem de SesliChat müşterilerini mağdur ettiler. Buradaki yaşanan sıkıntıların bir kısmında da, buna izin veren, araştırma yapmadan, kurumsallığa bakmadan, kim olduğunu bilmeden alışveriş yapan müşterilerin de payı yok değil aslında. Alışveriş yaparken lütfen biraz araştırıp, ben panelciyim diyen herkesle alışveriş yapmamaya dikkat etmelidir. En azından alışveriş yapılacak panelcinin TIB onaylı yer sağlayıcı belgesi olup olmadığı kontrol edilebilir.

• Albeni Panel, Jazz Panel, Duy Panel, Metro Panel, Zero Panel derken, şimdi de piyasaya Jelly Panel adında yeni bir SesliChat sohbet paneli çıktı. Yalnız unutulmaması gereken, özellikle yeni çıkan panellerde, sadece panelin görünümünün değiştirildiğidir. Panellerin genelinin sistem yönetim paneli aynıdır.